28. 11. 2021 r.

I Niedziela Adwentu

1.  Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez udział we Mszy św. roratnej, odprawianej codziennie o godz. 6: 30 rano, przygotowujemy się do należytego przeżycia Tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Przed Mszą św. śpiewamy codziennie „ Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiaj przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji
 Bp. Andrzeja Jeża. Modlimy się za Bp Andrzeja i za Jego posługę pasterską.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. Msze św. w pierwszy piątek rano o godz. 6: 30 i popołudniu o 17:00.

4. Spowiedź św. na pierwszy piątek miesiąca grudnia będzie we wtorek o godz. 17:00

5. W poniedziałek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszła niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7.  W liturgii tygodnia:
     Wtorek – Św. Andrzeja, Apostoła, święto
      Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.
      Sobota – wspomn. dow. św. Barbary, dziew. i męcz.
      Święto patronalne dla górników.

8. Bóg zapłać!
     - za wysprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę
     - za przygotowanie dekoracji adwentowej.
     - Józefowi Pancerz za rozwiezienie świec wigilijnych do parafii naszego dekanatu

Prosimy w najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła i dolnej kaplicy:
Dorotę K., Ewelinę L., Janusza S.

Od 29. 11. 2021 r. do. 05. 12. 2021 r.

6:30 Za Parafian

Za + Andrzeja Gąskę

Za + Mariana Salamon i ++ Antoniego i Janinę

PIERWSZY CZWARTEK

Za + Bronisława Jurkowskiego i ++ z rodziny

PIERWSZY PIĄTEK

Za + Aleksandra Wolaka. Z intencji Marii Pławiak z rodziną

17: 00 Za + Barbarę Śmierciak – wspomnienie z okazji imienin

PIERWSZA SOBOTA

6: 30
W intencji Barbary Prusak w dniu imienin oraz w intencji męża i dzieci. Z intencji rodziców

7: 00
Za + Marię Peciak – wspomnienie z okazji imienin

10: 00 Za + Marię Piekarz w 4 rocznicę śmierci. Z intencji syna Roberta z żoną i dziećmi

15: 00 Za + Sylwię Wiśniowską w 3 rocznicę śmierci. Z intencji siostry Grażyny z rodziną

„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii p.w. Najśw. Maryi Panny Królowej w Gródku nad Dunajcem umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”.

21.11.2021 r.

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej.

2. Dziś przypada przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Dzień Życia Kontemplacyjnego.

3. W środę o godz. 17:00 Msza św. w Nowennej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o godz. 17:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. Pozostałe dni powszednie Msza św. rano o godz. 6:30.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a nowy rok liturgiczny Proszę o przystrojenie świeczek i zabezpieczeń z czterech świec. W Adwencie nie stroimy kościołami kościoła.

5. W niedzielę 28 listopada przypada rocznica święceń biskupich Biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.

6. W liturgii tygodnia:
     Poniedziałek – wspomn. południowy zachód. Cecylii, dziew. męczę.
     Środa – wspomn. południowy zachód. Andrzeja Dung-Lac, prezb., i Towarzyszy, męcz.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łaski Bożych, matki Bożej i Patronów.

7. W środę po Mszy św. popołudniowej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

8. W niedzielę składka inwestycyjna.

9. Bóg zapłać!
  - za wysprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę
  - za ofiary agregowane do puszki na wsparcie parafiich
   migrantów na polski.
  - Pani Bednarek za uszycie ozdobnego naróżebie na sztuki na figurę
   Chrystusa Zmartwychwstałego

Prosimy w najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła i środku kaplicy:
Grażynę S., Natalię F., Ewelinę H.

Od 22. 11. 2021 r. robić. 28. 2021 r.

Za Parafian

6:30
Za dusze w zadowolenicu cierpiące

17: 00
Za + Kazimierza Świerczek w 3 rocznicę śmierci. Z intencji żony.

6:30
Za zmarłych z naszymi rodzinami na naszym parafialnym cmentarzu i innych cmentarzach.

6: 30
za + Andrzeja Krupczyńskiego. Z intencji Klubu Seniora w Gródku nad Dunajcem.

17:00 Za + Janinę Windak. Z intencji Parafialnego Zespołu Caritas.

Za ++ Stanisławę i Józefa Szkarłat, + corke Marie i + Józefa Pęciak

15: 00 Msza św. ślubna w intencji Patrycji z d. Celej i Kamila Jagódka.

7: 00
Za ++ Ludwikę i Wincentego Sikorskich, ++ Janine i Stanisławy Sarotów + Wojciecha Tobiasza.

10: 00 W 30 rocznicę ślubu Iwony i Stanisława Krzyżak oraz w intencji ich dzieci.

15: 00Za ++ Marię, Bronisławę, Jana Jurkowskich oraz ++ rodzeństwo Janinę, Tadeusza i Jana.

„Administrator danych osobowych osobowych, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej strony parafii pw Najśw. Maryi Panowej w Gródku Dunajcem umieszczonym umieszczonym, którzy zatrzymali osoby i osoby, których dane umieszczono lub umieszczone są na podstawie prawa”.